Anasayfa » Genel » Ultrasurf Kullanımı (Resimli Anlatım)

Ultrasurf Kullanımı (Resimli Anlatım)

Ultrasurf; kurulum gerektirmeyen bir programdır. TTnet, Superonline gibi servis sağlayıcılar tarafından erişimi kısıtlanan; yani ülkemizden girişi engellenmiş olan websitelerine girmenizi sağlar. En önemli özelliği gizliliğinizi korumasıdır. Ultrasurf kullandığınızda hem yasaklı sitelerde rahatça gezinti yapabilir hem de bilgilerinizi korumuş olursunuz.

Peki Superstadyum.net kullanıcıları için önemi nedir? Bildiğiniz gibi sitemizde yayınlanan pekçok maç yabancı yayın sitelerinden alınmaktadır ve bunların birçoğu Digiturk’ün girişimleri sonucu mahkeme kararı ile kapatıldığı gibi ip adresleri de bloke edilmiştir. Yani DNS ayarlarınızı bile değiştirseniz bazı yayınları göremeyebilirsiniz. IP adresi bloke edilmiş sitelere DNS ayarı değiştirseniz de giremezsiniz. Bu da bazı maç yayınlarını seyredemeyeceğiniz anlamına gelir. Ultrasurf programını kullanarak bütün bu engellemeleri aşabilir ve sorunsuzca sitemizdeki tüm maçları seyredebilirsiniz. “Ben program filan kurmayla uğraşamam arkadaşım.” diyenler yazının bundan sonrasını okumasın lütfen!… Eğer internet üzerinden bedava maç seyretmek ve tüm engelli sitelere giriş yapmak istiyorsanız bu programı yüklemeniz gerekmektedir. Ultrasurf programı kurulum gerektirmez, Zip formatında indirmiş olduğunuz bu programı masaüstünüze çıkardıktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Şimdi resimli anlatıma geçelim;

Öncelikle buraya tıklayarak Ultrasurf programını indiriniz. 1.50 MB boyutunda olan bu küçük dosyayı indirdikten sonra zip formatındaki dosyayı Winrar ile açarak içerisindeki “.exe” formatındaki Ultrasurf dosyasını masaüstüne çıkartınız. Masaüstüne çıkarttığınız Ultrasurf simgesine tıkladıktan sonra otomatik olarak bir Internet Explorer pencerecesi açılacak. Ekranın sağ alt tarafında kilit ibaresi belirecektir. Bu andan itibaren açılmış olan Internet Explorer penceresi üzerinden sitemize giriş yaparak tüm yayınları kesintisiz engelsiz izleyebilirsiniz.

Not: Google Chrome, Firefox ya da diğer tarayıcılar için artık bir ayarlama yapmanıza gerek yok. Programı açtıktan sonra dilerseniz Chrome, Firefox ya da farklı bir internet tarayıcınızı başlatıp hiçbir ekstra ayar yapmadan kesintisiz ve engelsiz olarak internette gezinebilir ve maçları seyredebilirsiniz.

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayın.

INTERNET EXPLORER’DA ULTRASURF KULLANIMI

Internet Explorer’da programı kurduktan sonra ekstra bir ayarlama yapmanız gerek yoktur. Zaten programı başlattığınızda Explorer penceresi otomatik olarak açılır ve dilediğiniz siteye sorunsuz girebilirsiniz.

FIREFOX’TA ULTRASURF KULLANIMI

Firefox tarayıcıda Ultrasurf kullanmak için öncelikle yine yukarıdaki adımları uyguluyoruz. Ancak Firefox’ta birkaç işlem daha yapmamız gerekiyor. Programı indirip masaüstüne kurduktan sonra açınız. Sonrasında ise buraya tıklayarak Ultrasurf Firefox ekletinsini indirin. Eklentiyi indirdikten sonra Rar’dan çıkarın. Firefox ile herhangi bir sayfa açın. Çıkardığınız “wjbutton_en.xpi” isimli dosyayı sürükle bırak yöntemi ile Firefox’ta açık olan sayfa üzerine bırakın. Dosyayı bıraktıktan sonra sizden kurulum için onay isteyecektir. Kurulumu bitirdikten sonra ise tarayıcınızı yeniden başlatın. Tarayıcıyı başlattıktan en üstte yer alan sekmelerden “Görünüm > Araç Çubukları” kısmında “Eklenti Çubuğu” kısmını seçili hale getirin. Bu işlemden sonra sağ altaki “Ultrasurf simgesi” olan Kilit işaretinin hemen arkasında kırmızı renkte “WJ Disabled” yazısını göreceksiniz. Kırmızı renk programın Firefox’ta aktif olmadığını gösterir. Yazı üzerine tıkladığınızda yeşil renk alarak “WJ Enabled” şeklinde olacaktır. Bu, programın Firefox’ta da çalışmakta olduğunu gösterir. Artık Firefox ile Ultrasurf kullanmaya başlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey “Ultrasurf” penceresinin kapalı olmamasıdır. Yani arka planda programın çalışması gerekmektedir. Hepsi bu kadar. Artık kesintisiz bir şekilde, yasaklara takılmadan maç seyredebilirsiniz.

9 yorum

 1. çok aqırlastıryor pcyi başka çözüm yok mu

 2. Ipad kullanıyorum. Bu program ipad de de açar mı ?
  Yada başka türlü nasıl izlerim lütfen acil yardım rolland gross izlemek istiyorum ..

 3. ben indirdim ama
  Sorry, the page you requested is not supported.

  You may find what you’re looking for if you try searching below.
  yazısı cıkıyor gene
  ne yapabilirim

 4. yha kardeş ben firefox ayarını yapıyodum o eklenti inmiyo kırk link lütfen yardım edin

 5. sağol gardaş süper program

 6. chrome için yok mu bu olay

 7. firefox 9 ile uyumsuz diyor ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir