Anasayfa » Genel » Engelli ve açılmayan yayınlarla ilgili duyuru

Engelli ve açılmayan yayınlarla ilgili duyuru

Sayın ziyaretçilerimiz, bir süredir açılmayan yayınlarla ilgili şikayetler alıyoruz. Yayınların açılmamasının sebebi sitelerin mahkeme kararı ile engelli olmasıdır. Yayın alt yapısını sunan bazı siteler mahkeme kararı ile engellendiği için yayınları göremiyor ya da sadece reklamları görüyor olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi sitemiz Lig TV ya da Digiturk’e ait kanalların canlı yayınları paylaşılmıyor. Ancak yayın alt yapısını sağlayan bu sitelerde bazı kullanıcılar Lig TV yayınları yaptığı için çoğunluk olarak Digiturk tarafından bu site adresleri üzerinde mahkeme kararı ile engelleme yaptırımı uygulanıyor. Bu nedenle örneğin Newcastle United – Liverpool maçına yüksek kaliteli bir canlı yayın ekliyoruz ancak yayın alt yapısını sağlayan sitenin mahmekeme kararı ile engelli olması sebebiyle siz bu yayını izleyemiyorsunuz.

Daha basit anlatmak gerekirse örneğin Youtube’un engellenmesi sonucu videoların açılmaması gibi düşünebilirsiniz. Siteye bir Youtube videosu koyduğumuzda, Youtube engelli olduğu için siz de yayın kutusunu göremiyorsunuz. Bu tip problemlerin sebebi başta da anlattığımız gibi yayın alt yapısını sağlayan sitelerin mahkeme kararı ile engellenmeleridir. Her ne kadar engelli olmayan yayınları paylaşmaya özen göstersek de bazı maçlarda sadece engelli sitelerin yayınları paylaşmak zorunda kalabiliyoruz. Bu nedenle mahkeme kararı ile engellenmiştir yazısı ya da boş bir ekran ile karşılaşmanız mümkündür.

Buna çözüm ise DNS ayarlarınızı 8.8.8.4 ve 8.8.8.8 olarak değiştirmeniz ya da ULTRASURF programını kullanmanızdır. DNS ayarları değiştirme ve Ultrasurf kullanımı ile ilgili yazılarımıza üst menüdeki linklerden ulaşabilirsiniz.

İyi seyirler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir